MENU

Prečo si zaobstarať machovú stenu?

 

Je doba, kedy je mnoho možností ako si zútulniť, spríjemniť, oživiť a dodať energiu u Vás doma, v kancelárii, reštaurácii alebo obchode v podobe živých rastlín rôznych druhov a tým docieliť aspoň kúsok prírody v interiéri. Avšak okrem týchto možnosti je na trhu forma prírodného machu, ktorý je  stabilizovaný a spätý s prírodou. Hovoríme teda o 100% - tnom prírodnom produkte.

Mach je prírodný a zakonzervovaný, nemusíte sa teda obávať žiadnych nežiadúcich reakcií alebo toho, že by bol nejakým spôsobom škodlivý voči zdraviu alebo pôsobil  nežiadúcim reakciám na interiér, v ktorom bude umiestený. Ako sme spomínali, mach je konzervovaný, a táto vlastnosť napomáha k tomu, aby si zachoval svoju krásnu zelenú farbu a vzhľad niekoľko dlhých rokov, pri správnej starostlivosti a údržbe, vo väčšine prípadov je to 8 - 10 rokov.

 

Machová stena môže mať niekoľko podôb a to ako súvislá plocha z jedného druhu machu, súvislá plocha doplnená o 3D kopce, ktoré dotvoria súvislú plochu, rôzne podoby vzorov, môžu byť použité aj preparované rastliny a kusy dreva.

Popri všetkom treba dbať na správnu údržbu machu, aj keď hovoríme o “bezúdržbovom” machu. Machová stena, by nemala byť vystavovaná priamemu slnečnému žiareniu a zdrojom osvetlenia ako priame osvetľovanie žiarovkou. Osadená, by mala byť mimo vyhrievacieho telesa ako napríklad krb, radiátor a podobne a mala, by byť dodržaná optimálna vlhkosti vzduchu 40 - 65%, mach, by nemal prísť k priamemu kontaktu s vodou a nemal, by byť umiestnený v miestnosti s vysokou vlhkosťou.

Mach bude mať pár dní pach, nepotrvá to dlho a sám sa vyparí, je to dôsledok preparovania, ale nie je zdraviu škodlivý.

 

Na zbavenie sa obvyklých nečistôt, či prachových častí sa odporúča vlhká handrička alebo fén nastavený na nízku teplotu s najnižším prúdom vzduchu.

Výroba samotnej machovej steny je náročná. Prvotne je potrebné dbať na správny výber a kvalitu machu, ktorý musí byť správne zastabilizovaný, aby pri stabilizácii nestratil svoju farbu a prirodzenú vlhkosť mu zabezpečila samotná stabilizácia. Samotnou stabilizáciou zabezpečíme aj tomu, že mach prestane ďalej rásť a zbaví sa prebytočného hmyzu. Následne sa kúsky machu, 3D kopce, machový koberec a rastliny lepia špeciálnym lepidlom na podklad, kúsok po kúsku každú jednu časť dôkladne napasovať k sebe, aby sme docielili želaný výsledok dokonalej machovej steny alebo obrazu.

 

Vtedy tu zohráva dôležitú úlohu a má voľné ruky nápaditosť a kreativita, kde človek môže vyčarovať naozaj kúsok, ktorý bude rezonovať ako kúsok divokého lesa priamo u Vás doma.

Výhody machovej steny sú hlavne v tom, že Vám zútulnia priestor, dodajú energiu a farebnosť, tlmia ozvenu a zvuk, sú vhodné aj pre alergikov, zvlhčujú vzduch, má antistatické vlastnosti a nahrádza zeleň.

pozrite si ukážky

našich prác

 

zaujala Vás naša ponuka?

Kontaktujte nás

môžete nám zavolať na t.č.: +421 915 829 362
alebo nás osloviť cez kontaktný formulár

 

Jedinečné, originálne a moderné kvetinárstvo so širokou ponukou živých kvetinových boxov, kytíc, ETERNO boxíkov (večné, dlhotrvácne, preparované kvety), izbových rastlín, umelých kvetinových boxov, aranžmánov, doplnkov a sezónnej ponuky črepníkových kvetov.

Neque viverra justo nec ultrices dui. Feugiat nisl pretium fusce id. Dignissim sodales ut eu sem integer vitae justo. Massa vitae tortor condimentum lacinia quis. Blandit turpis cursus in hac habitasse platea dictumst.

Otváracie hodiny

Pondelok08.30 – 17.30
Utorok08.30 – 17.30
Streda08.30 – 17.30
Štvrtok08.30 – 17.30
Piatok08.30 – 17.30
Sobota09.00 – 12.00
NedeľaZatvorené

Všetky práva vyhradené. Obsah nie je možné kopírovať bez súhlasu konateľky Mobilline s. r. o..
© Copyright 2004-2019 www.budoar.sk. Informácie o využívaní Cookies | Návštevníci tejto stránky súhlasia s pravidlami používania